Vytvoření jednobarevného tetování

Ako vytvoriť vlastné jednofarebné tetovanie v Adobe Photoshop (len pre pokročilých)
Návod byl původně umístěn na fóru ArSePo

Autorem návodu je Sebi1. Čo budeme potrebovať:


  • Adobe Photoshop (môžete si stiahnuť trial verziu) ja mám verziu 6 a použijem anglickú verziu.

https://modthesims.info/download.php?t=410592
  • Developer Nvidia. Ak vám nepôjde uložiť vo formáte DDS/D3D tak to stiahnite a aj , keď to tam máte. (v návode nižšie)

https://developer.nvidia.com/nvidia-texture-tools-exporter

2. Začneme


Najprv musíme mať nejaký tvar , ktorý chceme ako tetovanie , ale tu je problém. Ten tvar musí byť brush pre Photoshop , takže nemôžeme mať ako tetovanie obrázok.

Stiahneme si tvar/brush cez google a nainštalujeme ... napríklad:
Keď už máme všetko pripravené tak otvoríme Photoshop , a vytvoríme nový projekt.
(Nastavte si to podľa mňa.) Pôjdeme na vrstvy (layers). Background si zafarbíme na čierno ---> Edit/Fill/ farba čierna a opacity na 100%
Pridáme si dve nové vrstvy dole cez ten maličký obrázok v pravo , alebo Layer/New/Layer/ a dajte ok, , alebo CTRL+SHIFT+N a potvrdíme OK.

Budete to mať takto:
Zostaňte na vrstve 2 , zoberte bielu farbu , cez brush tool  váš tvar , kliknite na čiernu plochu a budete to mať takto (to je názorný obrázok) :
Teraz kliknite hore na Select/All , ďalej na Edit/Copy Merged. Chodte na CHANNELS kartu (hneď vedľa Layers) a kliknite teraz na Create alebo Add new channel button (vo všetkých verziách je to inak napísané)

Teraz to bude vyzerať približne takto. Neľakajte sa , ak to bude vyzerať možno trošku inak Teraz dajte Edit/Paste a CTRL+D pre vypnutie nástroja.

Alpha 1 urobte nevidiacou ... kliknutím na to oko a RGB viditeľné (všetky ostatné budú potom tiež viditeľné .. to je v poriadku )

Chodte späť na Layers , konkrétne Layer 2 a stlačte CTRL+I. Obrázok môže zmiznúť , ale nerobte paniku ! On sa vráti a dá na čiernu farbu.

Teraz urobte neviditeľnou vrstvu Background a dostaňte sa na Layer 1. Bude to vyzerať asi tak:
Urobte viditeľnú vrstvu Background späť a chodte do Channels a urobte viditeľnou aj Alphu 1.

Ak je všetko ok tak stlačte Layer/Flatten image.

Uložte si to File/Save as takto , keď tam nemáte D3D/DDS hore mate link že čo a ako:Po kliknutí save si musíte nastaviť ešte toto: 
3. Uloženie a vloženie do hry


Otvorte si Tattooinator a do prvého rámčeka zadajte meno svojho projektu , do druhého nasmerujte súbor DDS/D3D. Obrázok (ospravedlňujem sa za obrázok, pretože nastavené to ma byť tak , že má byť kliknuté len na Channel R:Stačí len kliknúť na Creatte Tattoo Package a nasmerovať kam uložiť. Súbor package dáme do zložky Mods http://arsepo.blogspot.sk/2011/07/vlozeni-package-do-hry-slozka-mods.html a môžete hrať.

Špeciálne vďaka patrí des-demmonia , ktorej/mu ďakujeme za návod


http://www.modthesims.info/showthread.php?t=416064

Komentáře